Podcast s psycholožkou paní Kůželovou

Poslechněte si speciální díl CarbonCastu, kde školní psycholožka Dr. Vladislava Kůželová povídá o duševní a životní pohodě, například jak rozpoznat negativní dopady nejen koronavirových omezení a jak se s nimi vypořádat.

Petr Kačena - Couplestherapy

PhDr. Petr Kačena je psycholog a párový terapeut. Zkušenosti s párovou terapií má ze státní manželské a rodinné poradny a v současnosti i ze soukromé praxe. My jsme ho pod sakurami vyzpovídali o všem, co se týká vztahů za doby pandemické i běžné. V druhé části videa si můžete poslechnout odpovědi na vaše otázky, které jste nám zaslali.

Relaxace

Denisa si pro vás připravila nejen teoretický základ, ale také praxi relaxačních technik, ty představí denně v rámci programu festivalu Hanami. Ponořte se do naprostého zenu pomocí relaxačních a dechových metod. Denisa Vodičková je lektorka ve Škole Psychologie a krizová interventka z Pražské linky důvěry.

Pokud máte pocit, že by vám naslouchající člověk s bohatou životní zkušeností mohl pomoct, zvažte návštěvu školní psycholožky VŠCHT Dr. Vlaďky Kůželové.


Užitečné aplikace

první psychologická pomoc: Nepanikař

aplikace na meditaci: Calmio

relaxace a meditace: Pause

starost o duševní zdraví: Opatruj.se